اخبار

برگزاری دوره مستر کلاس ویولن، ویولا توسط استاد بردیا کیارس

برگزاری دوره مستر کلاس ویولن، ویولا توسط استاد بردیا کیارس
هنرجویان سازهای ویولن و ویولا هنرستان موسیقی دختران تهران، در مستر کلاس بردیا کیارس شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی هنرستان موسیقی دختران تهران، هنرجویان سازهای ویولن و ویولا هنرستان، امروز دوشنبه مورخ 7/8/97 در مستر کلاس که توسط استاد بردیا کیارس ترتیب داده شده بود، شرکت نمودند. کیارس در این برنامه ضمن شنیدن قطعاتی از برنامه درسی هنرجویان، نقاط قوت و ضعف نوازندگی آنها را متذکر شد.

در این گزارش آمده است ؛ بردیا کیارس جوان ترین رهبر تاریخ ارکستر ملی ایران بوده و از سن 4 سالگی نوازندگی سنتور را نزد پدر خود آغاز نموده و تئوری موسیقی را زیر نظر مهران روحانی و آهنگسازی را نزد سعید شریفیان فراگرفته و از سال 74 نزد استادانی همچون سهیل ده‌بستی و ابراهیم لطفی نواختن ویولن را آموخته است.
کیارس طی سال‌های اخیر جزو نوازندگان پرکار به ‌شمار می‌آید و به عنوان رهبر کنسرت در ارکسترهای تهران فعالیت کرده و با هنرمندان برجسته‌ای همکاری داشته است. او از سال 77 آهنگسازی فیلم را آغاز کرده و تا امروز موسیقی 20 فیلم سینمایی و چندین مجموعه تلویزیونی و فیلم کوتاه را ساخته است. او همچنین به عنوان مدرس در هنرستان‌های موسیقی دختران و پسران و دانشگاه علمی‌ کاربردی به تدریس موسیقی پرداخته است.

گفتنی است؛ مستر کلاس به جلسه یا جلسات آموزش جمعی گفته می شود که توسط یک استاد برجسته موسیقی برگزار شده و هنرجویان سطح متوسط و پیشرفته به اجرای قطعات از قبل آماده شده خود می پردازند. عموما استاد نکات آموزشی (پداگوژیک) تکنیکی، کاربردی و پیشنهاداتی را برای بهبود کیفیت نوازندگی ارائه می دهد.

۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۱۴

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید