اخبار

رونمایی از کتاب" تاریخ قدیمی ترین هنرستان کشور" به زودی

رونمایی از کتاب" تاریخ قدیمی ترین هنرستان کشور" به زودی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، از تدوین کتابی خبر داد که به تاریخ قدیمی ترین هنرستان صنعتی کشور پرداخته و قرار است از این کتاب 290 صفحه ای 25 آبان امسال رونمایی شود .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، سید علی اصغر رفعت حقیقی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه هنرستان ماندگار صنعتی تهران که با همکاری کشور آلمان در سال 1286 راه اندازی شده است  قدیمی ترین هنرستان کشور بشمار می آید گفت : رونمایی از کتاب تاریخ این هنرستان همزمان با جشن یکصد ویازدهمین سال تأسیس آن، انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه این کتاب شامل اسناد ، مکاتبات ، روایات و خدمات بدست آمده از بیش از یکصدسال قدمت هنرستان ماندگار صنعتی تهران می شود؛ از علاقمندان و تهران پژوهان خواست در مراسم جشن یکصدویازدهمین سال آن و رونمایی از این کتاب و تمبر یاد بود حضور یابند .

حقیقی افزود : کتاب تاریخی و ارزشمند هنرستان ماندگار صنعتی تهران بدست مهدی اسماعیلی مدیر وقت این هنرستان و همچنین علی اصغر هدایی و زهرا بابایی گردآوری شده است .

به گفته مهدی اسماعیلی یکی از نویسندگان این کتاب تاریخی ، افرادی مانند نواب صفوی بنیان گذارجمعیت فداییان اسلام، حبیب نفیسی پدر آموزش های فنی و حرفه ای، محمد باقر نیو نخستین مهندس ایرانی و محمد اسماعیل حسینی مخترع ماشین کپی چاپ از جمله مفاخری بودند که در این مدرسه تحصیل کردند.

وی با بیان اینکه نیما یوشیج پدر شعر نو، بزرگ علوی و نظام وفا، نویسندگان بنام کشورمان از دیگر مفاخری هستند که در این هنرستان تدریس می کردند گفت : قرار است در مراسم جشنی که به همین مناسبت برگزار می شود پیشکسوتان و فارغ التحصیلان سه نسل با یکدیگر دیداری تازه داشته باشند .

اسماعیلی همچنین افزود : همزمان با برگزاری این جشن بزرگ و آیین رونمایی از کتاب تاریخ قدیمی ترین هنرستان کشور که در خیابان سی تیر تهران واقع است نشست عصر تهران با هدف نقد کتاب برگزار می شود .

 

۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید