اخبار

بازید دانش آموزان پایه دهم رشته نقاشی هنرستان هنرهای زیبای دختران از خانه موزه دکتر مقدم

بازید دانش آموزان پایه دهم رشته نقاشی هنرستان هنرهای زیبای دختران از خانه موزه دکتر مقدم
صبح امروز دانش آموزان پایه دهم رشته نقاشی هنرستان هنرهای زیبای دختران تهران از خانه موزه مقدم بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی هنرستان هنرهای زیبای دختران، هنرجویان ابتدا از بخش های درونی، اندرونی، ساختمان برج و لوازم و ابزارهایی که توسط دکتر مقدم جمع آوری شده بود، بازدید کرده و سپس، علی مددی استاد درس مربوط به تاریخ هنر ایران درباره سفال های عصر مفرق و عصر آهن با دانش آموزان بحث و تبادل نظر کرد. در ادامه دانش آموزان از نقاشی های دکتر مقدم بازدید کرده و درباره شیوه، سبک و تکنیک نقاشی ها صحبت نمودند.

شایان ذکر است: بعد از پایان بازدید از موزه، دانش آموزان دربخش های مختلف حیاط خانه، مستقر و هریک با در نظر گرفتن مبحث تونالیته و زاویه دید خود به طراحی پرداختند.

گفتنی است : خانه مقدم از جمله خانههای مجلل دوران قاجار، متعلق به یکی از درباریان آن دوران به نام محمد تقی خان احتساب الملک، است که استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی ـ تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و برخی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری نموده است.

۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۰۲

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید