اخبار

کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب برگزار شد

کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب برگزار شد
در آستانه 13 آبانماه و روز دانش آموز با حضور جمعی از اساتید دانشگاهها و فرهنگیان، اولین کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران دایر گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، در نخستین کارگاه آموزشی جام باشگاههای کتاب که سید علی اصغر رفعت حقیقی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران نیز حضور داشتند در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با بیش از 35 شرکت کننده که عمدتاً از اساتید دانشگاهها و فرهنگیان بودند برگزار شد.

رفعت حقیقی در این جلسه با توجه به اهمیت موضوع و هدف جام باشگاههای کتاب در ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: اساساً فرهنگ مطالعه بخشی از زیر ساخت فرهنگ در جامعه امروزی است و متأسفانه سرانه مطالعه در کشور ما به نسبت کشورهای دیگر بسیار پایین است که امیدواریم با اجرای چنین طرح هایی بتوانیم در این راستا گامهای مهمی برداریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با اشاره به این نکته که دبیرخانه این طرح در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران دایر گردیده است گفت: این اداره در حال بررسی چندین طرح در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر تهران است که بتوان با توجه به فرهنگ زندگی آپارتمان نشینی بستری برای مطالعه کودکان و نوجوانان فراهم شود تا در آینده شاهد رشد سرانه مطالعه در کشور باشیم.

خانم نسرین تیموریان دبیر جام باشگاههای کتاب کودک و نوجوانان با اشاره به پیشینه طرح جام باشگاههای کتاب از تدوین شیوه نامه این طرح گفت و افزود: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران به عنوان مجری این طرح ارتباطات خوبی با کارگروه های دولتی و غیردولتی برقرار گردیده و در این زمینه مقدمات امضای تفاهم نامه هایی با انجمن اتحادیه های اسلامی و خانه اندیشمندان فراهم گردیده است.

لازم به ذکر است این کارگروه آموزشی با حضور جمعی از اساتید و فرهنگیان در هفته جاری در شهرک اکباتان تهران  برگزار خواهد شد.

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۶

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید