ثبت نامپرسشهای متداول

پرسش های متداول

فهرست گروه بندی ها

ثبت نام در هنرستان

چه دروسی در هنرستان تدریس می شود؟

دروس مقطع متوسطه دوره اول مطابق با دروس آموزش و پرورش می باشد و 3 درس تئوری موسیقی، سلفژ و ساز تخصصی به دیگر دروس اضافه می شود.

هنرجویان پس از گذراندن سه سال و در سال اول هنرستان (دهم) می توانند سازی را بعنوان ساز دوم انتخاب کنند، همچنین از سال دهم پیانو الزامی و تمبک به دروس عملی هنرجویان اضافه شده و علاوه بر دروس عمومی که آموزش و پرورش تصویب نموده، دروس تخصصی نیز تدریس خواهد شد و هنرجویان پس از سه سال تحصیل در دوره متوسطه دوم دیپلم موسیقی موزد تائید آموزش و پرورش دریافت می نمایند.

نحوه تعیین ساز تخصصی برای هنرجویان به چه صورت است؟

با در نظر گرفتن علاقمندی هنرجویان و بر اساس فیزیک بدنی، و نیاز هنرستان صرفاً بوسیله شورای فنی انتخاب ساز هر هنرجو انجام می پذیرد.


گرایش ساز های تخصصی چگونه است؟

نوازندگی سازهای ایرانی _ نوازندگی سازهای جهانی- آهنگسازی

دوره های آمادگی شامل چه بخش هایی است؟

1- تئوری موسیقی               2- سلفژ                  3- سازشناسی                 4- خلاقیت در هنر

مراحل پیش ثبت نام به چه نحوی است؟

علاقمندان با مراجعه به سایت فرم پیش ثبت نام را تکمیل نموده و پس از بررسی و احراز شرایط، طبق برنامه زمانبندی اعلامی در کلاس های آمادگی تابستانی حضور پیدا می کنند و در پایان دوره آزمونی بعمل آمده و افرادی که حد نصاب قبولی را کسب نموده اند، برای شنوایی سنجی و مشاوره آموزشی و در نهایت تعیین ساز به شورای فنی معرفی می شوند.

همچنین متقاضیان مقاطع هشتم و نهم می بایست علاوه بر مراحل ذکر شده در آزمون عملی ساز نیز شرکت نمایند.

از چه مقطعی ثبت نام در هنرستان موسیقی امکان پذیر است؟

با توجه به تغییر نظام آموزشی بعد از اتمام ششم ابتدایی از دوره متوسطه اول (پایه هفتم) ثبت نام صورت می گیرد.
همچنین از متقاضیان ثبت نام میان مقطع (هشتم، نهم و دهم) با آزمونهای تئوری و عملی تخصصی و به صورت محدود ثبت نام بعمل خواهد آمد.